Najczęstsze pytania

Teoretycznie w tym względzie nie ma żadnych ograniczeń – jesteśmy gotowi wdrożyć np. obsługę płatności, sklep internetowy, zaawansowane zarządzanie rolami użytkowników (polecane zwłaszcza w dużych serwisach), zaawansowane bannery reklamowe, podłączenie streamów etc. Jesteśmy otwarci na każde pomysły i zachęcamy do ich omawiania wraz z wykonawcą przy planowaniu projektu strony.

Umożliwia on dodawanie przyszłych wydarzeń prezentowanych następnie na stronie np. w formie kalendarza lub listy z możliwością eksportu do popularnych formatów (np. do ical lub google calendar). Istnieje również możliwość prezentacji np. 3 nadchodzących wydarzeń które zmieniają się automatycznie w zależności od daty.

Indywidualnie zaprojektowana szata graficzna pozwala na opracowanie layoutu zgodnie z wymaganiami klienta. Możliwe jest jej dowolna modyfikacja zarówno kolorystyczna jak i funkcjonalna. Istnieje możliwość przygotowania szaty graficznej w oparciu o jasno określone kryteria, szkice klienta lub na podstawie indywidualnych ustaleń w momencie omawiania oferty.

Standardowa szata graficzna jest to gotowy schemat wyglądu i funkcjonowania strony, pozwalający jedynie na jego dopasowanie kolorystyczne. W pakiecie Standard docelowo znajdą się 3 takie szablony.

Podstawowe wsparcie techniczne zapewnia stałą (raz w miesiącu) aktualizację silnika strony, szablonu jak również pozostałych elementów niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo obejmuje również pomoc techniczną w razie problemów z obsługą czy awarii, oraz wykonywanie regularnych kopii zapasowych. Wszystko to ma na celu zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa przygotowanych stron oraz prawidłowego ich funkcjonowania. Podstawowe wsparcie techniczne jest ograniczone czasowo na okres 6 miesięcy. Po upływie tego czasu możliwe jest zamówienie Przedłużonej Opieki Technicznej na okres 1 roku z możliwością dalszego przedłużania.

Oznacza to że na ekranach o podwyższonej rozdzielczości (stosowanych np. w produktach firmy apple) grafiki będą wyświetlać się idealnie, bez efektu sztucznego powiększania.

Statystyki odwiedzin strony internetowej będą dostępne w panelu administracyjnym od razu po zalogowaniu.

Jest to dodawanie linków (forma do uzgodnienia) umożliwiających sprawny dostęp dla osób odwiedzających stronę internetową do posiadanych kont w mediach społecznościowych (jak np. facebook, twitter, instagram etc.)

System ten umożliwia dodawanie bieżących newsów, galerii zdjęć jak również aktualnych ogłoszeń parafialnych i intencji na stronie. Edytor tekstu funkcjonalnością przypomina popularnego Worda (oczywiście jest bardziej uproszczony), więc nie powinien sprawiać żadnych problemów.

Instrukcję obsługi w formacie PDF udostępniamy po zakończeniu prac nad stroną, przy przydzielaniu kont użytkownika umożliwiających samodzielne zarządzanie tekstami i zdjęciami.

Jest to przygotowanie strony pod kątem wyszukiwarki Google – aby była przyjazna botom indeksującym. Zabiegi stosowane w tym celu to m.in. odpowiednia konstrukcja tekstów, responsywność i uczestnictwo stron w usługach wspierających jak np. Google Webmaster Tools.

Zdecydowanie tak – w dzisiejszych czasach strony internetowe oparte o tak popularny system CMS jakim jest WordPress, wymagają nie tylko podstawowych ale i dodatkowych poziomów zabezpieczeń. Dzięki temu strona internetowa może funkcjonować stabilnie.

Responsywność witryny polega na dopasowywaniu się jej szerokości do urządzenia na którym jest wyświetlana. Dzięki temu zarówno na telefonach jak i na komputerach strona zawsze będzie wyświetlać się poprawnie.

W celu zamówienia strony internetowej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Szczegóły w podstronie Kontakt.

Dobra Strona Parafii jest to oferta projektowania stron internetowych, skierowana specjalnie dla parafii.
Podmiotem realizującym projekty jest firma RAVA STUDIO Rafał Czepiński z Rzeszowa.