Akcja Serwisowa

W trosce o bezpieczeństwo i sprawne działanie stron parafialnych, które powstały w ramach projektu DobraStronaParafii.pl, rozpoczynamy proces ich modernizacji i aktualizacji.

Wiele stron stworzonych w ramach tego projektu było bardzo dobrych na etapie ich powstawania jednak świat technologii nieustannie się rozwija. To, co było nowoczesne i bezpieczne kilka lat temu, dziś już takie nie jest, wymaga aktualizacji aby nadążać za dynamicznymi zmianami. Szczególnie w ostatnim czasie co raz bardziej istotne staje się stałe aktualizowanie zabezpieczeń. W odpowiedzi na te potrzeby, pod opieką FSV, przeniesiemy strony na najnowszą wersję WordPressa (Gutenberg) oraz aktualne, bezpieczne serwery.

Aktualizacja stron jest niezbędna, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa – w świecie technologii tylko regularne modernizacje pozwalają uniknąć zagrożeń i zapewnić bezawaryjne działanie. Aktualizacja serwisowa wykonywana jest w ramach rocznej opieki technicznej. Dla stron Archidiecezji Przemyskiej migracja na nowe serwery odbywa się we współpracy z Kurią Metropolitalną w Przemyślu.

Aby wziąć udział w akcji serwisowej, wystarczy zgłosić stronę przez formularz akcji.

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Jeśli strona jeszcze nie jest nią objęta to korzystając z formularza można jednocześnie zgłosić stronę do opieki technicznej.

Jeśli strona jest objęta opieką techniczną prace serwisowe zostaną wykonane bez dodatkowych kosztów.
Koszt rocznej opieki technicznej można sprawdzić tutaj.

Po otrzymaniu zgłoszenia zweryfikujemy stronę oraz dostępy do panelu strony i serwera. O statusie weryfikacji i terminie prac technicznych poinformujemy mailowo odpowiadając na email z formularza.

Prace serwisowe wykonujemy w środowisku testowym, szczególnie dla stron których wygląd znacząco się zmieni lub korzystają ze starych rozwiązań. Po akceptacji nowej wersji strony dokonamy migracji na adres i środowisko docelowe w umówionym indywidualnie terminie.

Aktualnie najnowszy układ wizualny strony można sprawdzić np. tutaj https://zurawica.przemyska.pl/ lub tutaj http://bezmiechowa.przemyska.pl/. Jeśli aktualna strona parafii opiera się o ten układ wizualny to zasadniczo w wyglądzie nic się nie zmieni. Jeśli jednak wygląd strony różni się to w ramach akcji serwisowej wygląd strony może zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji wizualnej (w przypadku indywidaulnych elemtów będziemy konsultować realizację bezpośednio z zainteresowaną parafią).

Tak, jednak wymaga to indywidualnej analizy.

• Jeżeli wygląd strony odbiega od najnowszego układu wizualnego (https://zurawica.przemyska.pl/) to zazwyczaj strona „ma już swoje lata” i sugerujemy aktualizację do nowego układu.
  • Możliwe jest, że strona miała indywidualnie przygotowany układ graficzny nawet jeśli jest to stosunkowo świeża realizacja i nie korzysta ze świeżego sprawdzonego na wielu parafiach układu. W takim przypadku kwestie aktualizacji będą rozpatrywane indywidualnie.

Jeżli strona parafii ma zostać wykonana z indywidualnym układem graficznym to oczywiście możemy podjąć się takich realizacji jednak nie w ramach akcji serwisowej, a w trybie standardowego zlecenia stworzenia strony internetowej.

Formularz akcji serwisowej

Kontakt – akcja serwisowa